O nas

Gdy miałem 8 lat na ziemi moich dziadków Ireny i Wacława Bondaruk swoją pasiekę rozstawił Pan Józef Pokorski- pszczelarz z Czaplinka. Ja zafascynowany smakiem miodu jaki mi podarował, zacząłem doglądać jego pracy i pomagać w prostych czynnościach przy przeglądach pszczół. Chęć posiadania własnej pasieki była silniejsza niż pożądlenia, dlatego kilka lat później zrobiłem swój pierwszy drewniany ul i zasiedliłem do niego złapaną przeze mnie latem rójkę.
Tak rozpoczęła się moja przygoda z pszczelarstwem….

Mając 12 lat odkupiłem 10 pustych uli za pieniądze, które zarobiłem na grzybach.
Czekając na kolejne rójki, uczyłem się nadal pszczelarstwa od Pana Józefa. Już w 1999 roku pozyskałem swój pierwszy miód wielokwiatowy, którego smaku nie zapomnę do dziś….
Tak sukcesywnie co roku powiększałem swoją pasiekę, a w 2012 roku stała się ona moim sposobem na życie , wtedy też urodził się mój pierwszy syn.

Zrezygnowałem z pracy kierowcy i zająłem się tylko pszczelarstwem, a moja żona całą resztą tj. marketingiem i tworzeniem własnej marki.

Od 2013 roku regularnie pojawialiśmy się na jarmarkach i targach w całej Polsce, zdobywając coraz to szersze grono zadowolonych klientów.

SZYBKA WYSYŁKA 24H

bezpieczne opakowanie

naturalny polski miód prosto z pasieki

Dziś moja pasieka liczy już 2000 rodzin pszczelich i jest jedną z największych pasiek w Polsce.

 

Do naszego zespołu dołączyło kilkanaście osób. Przy obsłudze pasieki pracuje ze mną kolega Sławek i kilku zawodowych pszczelarzy z Ukrainy. Na sezon letni zatrudniam jeszcze kilku specjalistów do hodowli matek pszczelich i wirowania miodu.

 

Wiola i Rafał dbają o to aby zapewnić nam wszystko czego potrzebujemy do pracy, oraz zajmują się sprzedażą.

 

Pomimo ciężkiej pracy tworzymy fajny i zgrany zespół.

 

Nasze produkty pozyskujemy metodami tradycyjnymi, nieco unowocześniając niektóre z procesów co znacznie ułatwia nam bardzo ciężką pracę.
Do tej pory możemy się pochwalić, że w 2018 roku nasze produkty zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Pomorza Zachodniego, rok później dołączyliśmy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego, mamy na swoim koncie kilka nagród i medali np. złoty medal za miód wrzosowy i tytuł miodu roku za miód gryczany.

 

Nasza okolica to bogactwo ekologicznych pól, piękne lasy, kwieciste łąki i jeziora bogate w ryby… Zachęcamy zatem, aby odwiedzić nas w pasiece zwłaszcza latem kiedy miód leje się złocistym strumieniem, a pszczół nad głową pełno lata.To doskonała okazja by posmakować świeżego i prawdziwego miodu.

Pszczelarze przy ulach na polu rzepakowym

Dlaczego miody naturalne?

Nasza Pasieka usytuowana jest w sercu Pojezierza Drawskiego, słynącego ze wspaniałych krajobrazów, czystych lasów i wielu jezior.

To słynne wrzosowiska, kwieciste łąki, ekologiczne pola i długie aleje lipowe.

Zawsze świeże produkty

Zaufany dostawca

W zgodzie z ekologią

Gwarancja jakości